Reference strojírenství

Compas > Reference > Reference strojírenství

COMPAS aplikace automatizace splňují vysoké nároky strojírenských podniků. Podporujeme sériový charakter výrob (pružné recepturové systémy), vysokou úroveň spolehlivosti a produktivity, jakostní postupy inženýringu a tvorby projektové dokumentace.

Dodávané řídicí systémy podporují požadavky provozu pro řízení procesů, evidenci změn (např. zásahů operátorů při výrobě), řízení jakosti výroby a tvorbu záznamu o výrobní sérii i další výrobní dokumentaci.

Máme zkušenosti s automatizací speciálních zařízení pro vývoj, řízení výrobních strojů a zařízení, montážních procesů, dopravníků, systémů pro skladování a expedici výrobků. Automatizujeme procesy vstřikování, vytlačování, tváření, lisování, dělení včetně letmého, montážních zařízení a linek, dopravní systémy, balení a paletizaci. Součástí dodávek jsou systémy pro měření kvalitativních parametrů a jejich záznamu a vyhodnocování.

COMPAS automatizace podporuje jak papírovou či hybridní podobu dokumentace o výrobě, tak i plně elektronickou dokumentaci výroby v souladu s požadavky na ochranu záznamů a elektronické podpisy.

COMPAS řešení umožňují komunikaci či integraci s výrobními IT systémy MES, WMS, LIMS a ERP.

Dlouhodobá podpora a servis je prováděna podle požadavků klientů, nabídnout můžeme rovněž služby pro udržování a aktualizaci dokumentace elektrických zařízení nebo podporu údržby.

Příklady realizovaných projektů jsou řízení jednoúčelových strojů, hydraulických lisů, automatizace lisoven plastů, velkostrojů pro povrchovou těžbu uhlí, řízení montážních linek a skladů výrobků. Významné know-how máme v oboru řízení pohonů, rychlého a přesného polohování např. pro letmé dělení materiálů, řízení sklářských strojů, velkých výrobních linek s mnoha pohony, extruzních linek pro výrobu kabelů aj.

Naši klienti

Případové studie