Článek popisuje digitalizaci řízení výroby kávy Jacobs s použitím MES/MOM systému COMES a procesního řídícího systému Simatic PCS7.

Článek ke stáhnutí zde.

Vedoucí projektu nám napsal k projektu upgrade procesního řídicího systému Simatic PCS7 na v. 9.0:

Chci firmě COMPAS poděkovat za náročnou akci, kterou jsme, zejména díky připravenosti a vysoké odborné úrovni pracovníků firmy COMPAS, zvládli s výborným výsledkem a v dohodnutém čase v rámci odstávky!

 

Vedoucí projektu koncernu Philip Morris ocenil perfektní práci pracovníků COMPAS automatizace na projektu zprovozňování a testování nového dopravníku s laserovým potiskem na zařízení Tobacco blocks.

 

Významný světový koncern SMS Group GmbH obdržel FAC pro galvanizační linku TOSTOYO-ETL v Turecku, po úspěšném provedení všech testů # 69 FAT včetně testů dostupnosti, navíc nakonec i v krátké době!

Společnost SMS Group GmbH děkuje pracovníkům firmy COMPAS automatizace, kteří významně přispěli k úspěchu realizace projektu.

V rámci investice do vysoce flexibilní výroby vytvořila firma Sapeli digitální továrnu s využitím MES/MOM systému COMES ve vizi Industry 4.0. Čtěte více.

Pro Continental vyvinul Compas software pro sběr a analýzu výrobních dat vytlačovacích linek výroby běhounů pneumatik, který byl zařazen mezi 10 nejlepších inovací. Čtěte více.

Vedoucí projektu předního českého podniku ocenil naši práci při ukončení projektu 4.6.2015 slovy:

Vážený pane Braune,

Rád bych oficiálně za stranu zadavatele zakázky „Řídicí systém pro zvlákňovací linku“ poděkoval za naprosto profesionální a hladký průběh realizace celé zakázky. Abych řekl pravdu, velmi zřídka se nám stává, že je realizace zakázky ze strany dodavatele takto precizně koordinována a realizována, jako právě v případě zakázky této. Rád bych vyjádřil osobní poděkování za spolupráci s vaším realizačním týmem, se kterým jsem měl při realizaci možnost komunikovat přímo osobně. Jedná se bezesporu nejen o profesně vysoce kvalifikované pracovníky, zároveň též i osobnostně kvalitní lidi, kterých si zde u nás vážíme. Velmi oceňujeme, když se podaří vytvořit
vztah s dodavatelem, který je založen na důvěře a osobní odpovědnosti interesovaných stran. Máme pocit, že se to v tomto případě podařilo. S vědomím zadaného šibeničního termínu realizace zakázky jsme velmi rádi, že jste byli schopní kompletně dostát
svým závazkům, a že jsme ve vaší firmě našli spolehlivého partnera pro případnou realizaci našich dalších nápadů.

Děkujeme. 

Vedoucí projektu předního farmaceutického výrobce nám 13.3.2015 napsal:

Dobrý den,

Chtěl bych Vám ještě alespoň dodatečně poděkovat za spolupráci při výměně ŘS u autoklávu Fedegari. A abych na nikoho nezapomněl tak všem od firmy Compas, kteří se na předělávce podíleli, a také především Pavlu Sedlákovi, kterému tímto také děkuji za obětavost a vstřícnost. Myslím si, že prožíval horké chvilky s tím, co jsme si na něj vymýšleli. Tedy ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.

Dobrý den pane Braune,
Děkujeme firmě COMPAS za intenzivní a obětavou spolupráci při nasazení nové verze řídicího systému, i za podporu, kterou vaši inženýři věnují řešení kompatibilit všech systémů v souvislosti s upgrade.
Systémy řízení díky tomuto nasazení najely podle dohodnutého plánu. Obsluhy operativně seznamujeme se změnami a informujeme o potřebě více sledovat některé části provozu.

S pozdravem/Best Regards Z. Jašek, project-automation engineer, Mondeléz

Přispěli jsme sdružení Cesta životem bez bariér na speciální pomůcku pro rehabilitaci dětí postižených mozkovou obrnou.

Dar na Kosmický obleček