Automa Compas clanek 
Obtížné období recese a opatření proti nemoci covid-19 působí problémy občanské společnosti i podnikům na celém světě, ale současně podněcuje aktivitu lidí k překonání těžkého období, jejímž výsledkem mohou být inovace a další rozvoj výroby. Překonat krizové období je nezbytný cíl, jak na to?

Právě teď je příležitost využít pro překonání omezujících faktorů výroby automatizaci, robotizaci a aplikovat nejnovější trendy průmyslu 4.0 např. podle standardizace prováděné německou Industrie 4.0 Plattform.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Chcete se dozvědět, jak Compas implementuje svoji koncepci Digitalizace výroby, logistiky a údržby ve farmaceutických a potravinářských závodech?

Zveme Vás na přednášku „Compas - Digitální logistika dávkové výroby“. Konat se bude již zítra 22.9.2020, 14:40 - 15:05 v rámci online konference Trade Media International „Moderní technologie v potravinářském průmyslu 2020“

 Compas pozvanka konference farmacie

Registrace

Pokud se nemůžete webináře účastnit, ale přesto máte zájem o informace z webináře, neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 567 567 230, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi Vám odpovíme i na další dotazy v rámci dodávaných služeb Compas.

Compas COVID3Vážení obchodní partneři, 

rádi bychom Vás informovali, že současná situace s ohledem na COVID-19 firmám Compas nebrání v činnostech. Jsme technologické IT společnosti, našimi partnery jsou společnosti Siemens a Microsoft. Běžně využíváme digitální komunikace, například MS Teams. Pracujeme více online a poskytujeme Vám průběžně podporu, poradenství, diagnostiku systémů, servis, schůzky i prezentace prostřednictvím videokonferencí. Odborné semináře v současné době zajistíme formou webinářů.

Jsme připraveni Vás navštívit i sejít se on-line, neváhejte nás kontaktovat nebo se zaregistrovat
buton

Věříme, že společně vše zvládneme. Přejeme Vám i Vašim blízkým pevné zdraví.

Vedení společností Compas automatizace, spol. s r.o. a Compas robotika, s.r.o.

compas robotikaKaždá doba nabízí své příležitosti. I když je ekonomická recese vnímána jako veskrze negativní, po recesi přijde konjunktura a lepší zítřky. Na zajišťování své úspěšné budoucnosti se mohou továrny připravit již nyní, protože výroby nejedou na sto a více procent, jak bylo v minulých létech zvykem. Odstávky výrobních zařízení vhodných k modernizaci v recesi nemusí způsobovat výrobní ztráty, což byla v době mnohaleté konjunktury častá překážka modernizování vytížených strojů a linek. Proto probíhající společensko-ekonomická recese, způsobená ekonomickým cyklem a prohloubená živelnou pandemií nemoci covid-19, může být chápána jako příležitost pro rozvoj podle českého přísloví „když pila neřeže, má se brousit“. 

Jak bychom mohli pozitivně reagovat na hrozbu ekonomického propadu, která může znamenat začátek vleklé, i několikaleté recese? Jak se adaptovat na zcela jiné vnější podmínky, když jsme si během let zvykli na neustálý růst a hojnost všeho s výjimkou lidských zdrojů? Co dělat v situaci, kdy se přerušuje výroba i v největších podnicích, jako jsou např. automobilky? Potřebujeme vyrábět, abychom mohli rozumně přežít. Pro příští konjunkturu co nejproduktivněji a nejefektivněji. Statistiky z minulých let ukázaly velmi jasně: pro výrobu potřebujeme lidi a při jejich nedostatku pomoc robotů. Rovněž asi nelze spoléhat na cenovou výhodnost lidské práce v regionu střední Evropy, protože náklady na ni velmi rostou. Využití robotů je nejen v souladu s technickým pokrokem ve výrobě, ale rovněž jedním z hlavních faktorů, který může pomoci s nedostatkem pracovníků z minulých let. Roboty také pomohou lépe zvládnout období ekonomické recese. Robot může pracovat nepřetržitě, při promyšleném využití je rychle návratný, obzvlášť ve vícesměnných provozech, a stojí-li z důvodu omezení výroby, není nutné mu platit 60 % mzdy. Robot je velmi flexibilní stroj, a když jeho využití na daném pracovišti ztratí smysl, je možné ho použít na dalším pracovišti pro jinou úlohu. Celý článek si můžete přečíst zde:

Roboty-pomahaji-v-ekonomicke-konjunkture-i-recesi.

Česká potravinářská společnost NUTREND je více než čtvrt století lídr na trhu s produkty sportovní výživy a s potravinami pro aktivní životní styl. Vlastní nejmodernější technologie a tisíce metrů výrobních i skladových prostor. Šířkou portfolia i jeho zaměřením nemá na trhu konkurenci.
Nutrend

Na náš web byl přidán článek vysvětlující pojem Digitální dvojče z pohledu Industrie 4.0 Platform.

Můžete si ho přečíst zde: Úvod do Digitálního dvojčete Asset Administration Shell

 

Představujeme novinku v podobě výsledků vývoje Compas inteligentní výroby dle standardů Industrie 4.0. Jedná se o zcela nový přístup k řízení výroby, obsahující principy I4.0, např.:

  • Řízení pomocí inteligentních komponent výroby a jejich digitálních dvojčat v podobě AAS (Asset administration Shell v.1.0 - přijatý standard I4.0)
  • Decentrální řízení výroby je na rozdíl od hierarchického odolné proti výjimkám ve výrobě
  • Dosažení principů řízení výroby: výrobek řídí svoji výrobu, auto-optimalizace a auto-nastavení výroby v reálném čase
  • Plug and Produce a další přínosy

Řešení je pro zájemce připraveno pro pilotní nasazení včetně možností simulací výrobního procesů (zaměřeno na Diskrétní výroby automotive, strojírenství, plastikářství apod).

Compas inteligentní výrobu rádi zájemcům ukážeme a vysvětlíme na našem 1. virtuálním testbedu v ČR - COMBED. Kontaktujte nás!

Více informací včetně videoukázky najdete zde.

 

Compas partnerstvi Jaros

Radku, těší nás, že sis opět splnil sen a na přelomu roku úspěšně zdolal nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Najít volné místo v tvém kalendáři pro poskytnutí rozhovoru bylo obtížné, tak se pusťme do rozhovoru.